Instruktor

Informacje

W Daqingshan w Chinach Zajęcia Praktycznej Metody Stylu Chen Taijiquan (Chen Style Taijiquan Practical Method) w Gdyni prowadzi od 2013 roku instruktor Tomasz Raganowicz.

Tomasz Raganowicz rozpoczął naukę Taijiquan w 1999 roku od poznawania najbardziej popularnego w owym czasie stylu Yang.

W latach 2000-2012 uczył się stylu Chen, zgodnego z przekazem nauczanym w miejscu powstania Taijiquan - w wiosce Chenjiagou w prowincji Henan w Chinach. Jego nauczycielami byli między innymi Wielki Mistrz Chen Xiaowang, oraz jego brat - Mistrz Chen Xiaoxing i syn - Mistrz Chen Yingjun, a także Mistrz Jan Silberstorff.

Lekcja u Mistrza Chen Zhonghua W 2010 roku rozpoczął naukę Praktycznej Metody Stylu Chen Taijiquan u Mistrza Chen Zhonghua, by po trzech latach poświęcić się nauce wyłącznie tej odmiany Tai Chi.

Nowy styl poznawał w trakcie corocznych wielotygodniowych pobytów w Chinach, uzupełniając nabyte umiejętności i wiedzę w czasie publicznych warsztatów oraz prywatnych lekcji z Mistrzem w Polsce, Finlandii, Niemczech i Czechach.

Przebywając w Chinach miał okazję pobierać dodatkowe lekcje u Mistrza Hong Sena, wnuka Wielkiego Mistrza Hong Junshenga.

Po ceremonii kowtow W roku 2011 podczas uroczystej ceremonii w Daqingshan w Chinach został "tudi", czyli tzw. uczniem "wewnętrznej bramy" Mistrza Chen Zhonghua.

Certyfikaty

Tomasz Raganowicz jest uczniem "wewnętrznej bramy" Mistrza Chen Zhonghua oraz autoryzowanym przez Mistrza Chen Zhonghua instruktorem Praktycznej Metody Stylu Chen Taijiquan.

Certyfikat ucznia "wewnętrznej bramy" Certyfikat instruktora drugiego poziomu